Take a fresh look at your lifestyle.

اریگامی (کار با کاغذ)

106

مقدمه

 اریگامی یا همان هنر تا زدن کاغذ یکی از ساده ترین و در عین حال جذابترین هنرهاست که منشا آن را کشور ژاپن ذکر کرده اند . این هنر با استفاده از ایجاد تا بر روی کاغذ می تواند ساده ترین و پیچیده ترین اشکال هندسی را شبیه سازی کند. اریگامی با جذابیت خود کوچک و بزرگ را به سمت خود جذب می کند چون در عین سادگی مهارتهای زیادی را برای ایجاد اشکال در بر دارد. ایجاد شکل ها به کودکان اعتماد به نفس می دهد و قوه ابتکار و خلاقیت آنها را به کار می اندازد به گونه ای که همیشه سعی می کند با ایجاد شکل جدید توسط این هنر تحسین دیگران را نسبت به خود برانگیزد. اریگامی کاربردهای زیادی در علم و صنعت و شبیه سازی اشکال و قطعات پیش از ساخت نهایی آنها دارد از یک قوطی کبریت ساده تا ماکت های بزرگ و عظیم از طرح های معماری و عمرانی با استفاده از این هنر ایجاد شده اند.

تبدیل کاغذ مستطیل شکل به کاغذ مربع شکل در این کتاب تمامی پروژه ها با کاغذ های مربع شکل ساخته می شوند و از آنجا که کاغذ های در دسترس شما به شکل مستطیل هستند در این قسمت طرز تبدیل یک مستطیل به یک مربع را آموزش می دهیم.

گوشه ی کاغذ را که ابتدای پیکان سیاه در آن قرار گرفته به سمت انتهای پیکان و ستاره بکشید. شما برای این کار اصلا نیاز به خط چین کردن کاغذ ندارید و خط چین ها صرفا جهت راهنمایی است)

حال از قسمت خط چین برش بزنید. و کاغذ را باز کنید.

نقطه چین ها

تقریبا در تمامی قسمت های کتاب نقطه چین ها را می بینید که از آنها برای دو منظور استفاده شده:

۱) برای اینکه نشان دهد کاغذ باید از کدام قسمت تا بخورد. ۲) برای اینکه نشان دهد پس از تا زدن کاغذ لبه ی کاغذ در کدام قسمت قرار خواهد گرفت.

پیکان های سیاه

از پیکان های سیاه برای نشان دادن، جهت تا زدن کاغذ استفاده شده است. گاهی مواقع هنگامی که دو لبه ی کاغذ روی هم هستند و کاغذ باید از لا به لای خودش عبور کند تا یک مرحله انجام شود در این قسمت بیکان سیاه با خط چین های سیاه مشخص می شود.

پیکان های سفید در بسیاری از قسمت ها از پیکان سفید استفاده شده که کاربرد آن بدین منظور است: هنگامی که دو لبه ی کاغذ روی هم قرار می گیرند برای باز کردن دو لبه ی کاغذ از یکدیگر از نشانه ی پیکان سفید استفاده شده است.

حال این مربع، آماده برای ساخت پروژه های این کتاب است.

نکته بسیار مهم در انجام مراحل ساخت اشکال این است که همیشه هنگام انجام یک مرحله به تصویر مرحله بعد نیز توجه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − یک =