Take a fresh look at your lifestyle.

انواع زبان بدن

165

انواع زبان بدن

زبان بدن یا حرکات بدن به دو بخش ارادی و غیر ارادی تقسیم می شوند. آن دسته از حرکات بدن که ارادی انجام | می شود شامل حرکات و ژست هایی است که افراد به صورت ارادی به خود می گیرند؛ مانند لبخند زدن یا حرکت دادن دست ها در حین صحبت کردن برای تفهیم بهتر مطلب به مخاطبان. این گروه از حرکات معمولا در ارتباط های غیر کلامی و بی صدا در بین افراد جامعه به کار می روند.

همچنین قرار دادن نوک انگشت اشاره بر نوک بینی که به معنی دعوت شنونده به سکوت است و یا حرکاتی که افراد ناشنوا برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند، نوعی زبان بدن ارادی است و این افراد با حرکات بدن خود با یکدیگر گفتگو می کنند.

حرکات بدن غیر ارادی، شامل آن دسته از حرکاتی است که انسانها به شکل ناخود آگاه در ارتباط با یکدیگر به کار می برند؛ حالت های مختلف چهره در این گروه قرار می گیرند. توانایی درک این گروه از حرکات، این فرصت را در اختیار ما قرار می دهد که افکار و احساسات طرف مقابل را در یک ارتباط رودررو درک کنیم. به عنوان مثال، اگر کسی ضمن صحبت کردن از نگاه مستقیم به چشمان ما می گریزد شاید نشان دهندهی نداشتن اعتماد به نفس، کمرویی و یا اضطراب و نگرانی در فرد باشد.

زبان بدن احساسات و افکار فرد را فاش می کند

برای فهمیدن زبان بدن باید بتوانید وضعیت احساسات فرد مقابل را، هم زمان با گوش دادن به سخنانش بیابید و ا همچنین به شرایطی که در آن این سخنان – را به زبان می آورد دقت کنید. این به شما کمک می کند بین واقعیت و توهم فرق بگذارید و تصوراتتان را با حقیقت اشتباه نگیرید.

در واقع انسان ها در هنگام صحبت کردن کمتر به علائم غیر کلامی یا همان زبان بدن توجه می کنند و از واقعیت انتقال بیشتر پیام ها از طریق بدن شان غافل شده و آگاهی چندانی نسبت به آن ندارند. در حالی که بیشتر پیام های هر گفت و گوی رودررویی از طریق نشانه های بدن فاش می شوند. به عنوان مثال اظهار دوستی و علاقه به شخص، در حالی که اخم کرده اید قابل قبول نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − ده =