Take a fresh look at your lifestyle.

زبان بدن

125

اهمیت زبان بدن در برقراری ارتباط

برای اینکه بتوانیم با اطرافیانمان راحت تر ارتباط برقرار کنیم، باید «زبان بدن» آنها را یاد بگیریم. متخصصان علم ارتباط می گویند که تنها ۷ درصد از پیام های ما از طریق واژه ها منتقل می شود و ۳۳ درصد آن، از طریق لحن و تن صدا و ۶۰ درصد هم از طریق زبان بدن انتقال می یابد.

هر اشاره یا حرکت می تواند یک راهنمای با ارزش برای یافتن احساسات و عواطف فرد در آن لحظه باشد. به عنوان مثال اگر اعتماد به نفس پایینی داشته باشید، شانه های شما می لرزد، از نگاه کردن به چشم های مخاطب خود طفره می روید و بدنتان پیام میدهد که نمی خواهید با دیگران ارتباط برقرار کنید. این پیام ها احساس شما را نسبت به طرف مقابل به روشنی نشان می دهد. اگر این پیام ها را طوری تغییر دهید که اطمینان بیشتری را نشان  دهند، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود. بار دیگر که در برابر کسی . احساس ضعف کردید، راست | بنشینید، شانه های خود را عقب بکشید و به چشم های طرف مقابل نگاه کنید. همین تغییر وضعیت بدنی، به تنهایی می تواند نگرش منفی را از شما دور کند. سپس طوری رفتار کنید که نشان  دهد آماده برقراری ارتباط با دیگران هستید. لبخند بزنید؛ این ظاهر مطمین  به خود، به شما اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری می دهد.

نکته

باید این نکته را در نظر داشته باشید، زمانی خواهید توانست در روابط خود شفافیت، اعتماد و تفاهم ایجاد کنید که زبان بدن شما گفته هایتانا تأیید کند در غیر این صورت تنش، بی اعتمادی و سردرگمی، حاها ارتباطی است که خود مقصر اختلال در آن بوده اید.

معمولا شناخت درست زبان بدن می تواند کار بسیار دقیق و ظریفی  باشد اما شما می توانید به راحتی ضمن آشنایی با چند حرکت رایج  اصول زبان بدن آشنا شوید، هر کدام از این نشانه ها می تواند معنای بیش از هزاران کلمه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 19 =