Take a fresh look at your lifestyle.

شخصیت وظیفه شناس

200

در این نوشته قصد داریم شما را با ویژگی های شخصیت وظیفه شناس آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱. افرادی با این ویژگی شخصیتی بسیار به اصول اخلاقی پایبند هستند و تا کارشان را درست انجام ندهند آرام نمی گیرند و به نوعی می توان آنها را شیفته کار دانست.

۲. این افراد به جزئیات بسیار اهمیت می دهند و در تمام امور محتاط، دقیق و مراقب هستند.

۳. «وظیفه شناس ها، صرفه جو هستند و از دور انداختن چیزهایی که احتیاج ندارند خودداری می کنند.

۴. خانم های خانه دار با این ( گونهی شخصیتی، خانه ای بسیار و مرتب دارند.

۵. آنها افرادی هستند که به کار و مشغله روزانه تمام ساعات روزشان را پر می کند.

۶. از زیاد کار کردن شخصیت «وظیفه شناس» نباید ناراحت شد. چرا که او برای رسیدن به احساس موفقیت، پیوسته به کار و تلاش ادامه می دهد و برای او مهم نیست که چقدر وقت می گیرد.

۷. افراد دارای شخصیت «وظیفه شناس» به دلیل دقت و مراقبت خود خیلی زود پله های ترقی را طی نموده و به درجات بالا می رسند. این افراد وقتی به کسی پاسخگو باشند در بهترین شکل خود ظاهر می شوند و معمولا در پشت پرده فعالیت دارند و می توان برای پیشبرد بهتر برنامه ها روی آنها حساب کرد.

۸ اشخاص «وظیفه شناس» برای رسیدن به یک نتیجه ی مطلوب کارشان را یک یا چند بار کنترل می کنند. برای آنها تصمیم گیری در مسائل جزئی و بی اهمیت، T موضوعی وقت گیر است. .

۹. «وظیفه شناس ها» به نظم و ترتیب اهمیت بسیار زیادی می دهند و نظم و انضباط فردی اور را کلید موفقیت می دانند. کارهای خود را بر اساس منطق انجام می دهند و با احساسات، تمایلات و امید و آرزو کاری ندارند. می توان آنها را چپ مغز دانست زیرا افرادی که تحت تأثیر نیمکره چپ مغز هستند معمولا با دلیل و تحلیل مسائل را می پذیرند.

۱۰. برای «وظیفه شناس ها » غالبا استراحت کردن، در آرامش قرار گرفتن، استرس را از خود دور کردن، نگرانیها را و فراموش کردن و از زندگی لذت بردن دشوار است. به طوری که می توان گفت استراحت کردن و کاری انجام ندادن بیشتر از کار کردن در آنها ایجاد استرس می کند. به همین دلیل است که کارهای اداره را به منزلمی آورند و حتی وقتی به مرخصی می روند یک چمدان کار با خودشان می برند تا اوقات فراغتشان را پر کنند. ۱۱. برای این افراد هر کاری زمان و مکان خاص خود را دارد. با هیچ عذر و بهانه ای حاضر نیستند دیر از رختخواب بیرون بیایند. هرگز در سر کارشان دیر حاضر نمی شوند.

۱۲. اگر دقت کنید یک شخصیت وظیفه شناس» در هنگام صحبتهای خود چندین بار از عبارت «من باید»، و تو باید» استفاده می کند آنها نصیحت و کردن دیگران را بسیار دوست دارند و تحت تأثیر وجدان سخت گیر خود به جامعه کمک بسیاری می کنند.

۱۳. با کمترین لغزش احساس گناه می کنند و حتی وقتی نمی توانند در حد توقعات خود ظاهر شوند نیز احساس گناه می کنند و نگرانی را می توان بخشی از زندگی اشخاصی با این نوع شخصیت دانست.

۱۴. افراد «وظیفه شناس» از یک رئیس درونی قدرتمند در وجودشان پیروی می کنند و با دستورات سختگیرانه او زندگی می کنند.

۱۵. انباری افراد «وظیفه شناس» کلکسیونی است از وسایلی که شاید هیچ گاه مورد استفاده قرار نگیرند، آنها همه چیز را جمعمی کنند از نخ و کاغذ گرفته تا لوازم تحریر و اشیاء قدیمی و هر چه که دور ریختنی و بلا مصرف است. جمع آوری این ها به همسر و دیگر اعضای خانواده فشار وارد می کند، اما او گمان می کند که باید این لوازم را جمع آوری کند تا مبادا روزی به آنها نیاز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − سیزده =