Take a fresh look at your lifestyle.

فواید هدف داشتن

166

با توجه به هدف، مسیر کارها مشخص می شود، یعنی هدف به زندگی جهت و معنا می دهد. : هدف مثل آینه ای است که شخصیت انسان را نشان می دهد. : یک هدف خوب می تواند زندگی را پر از شادی و موفقیت نماید. : افرادی که در زندگی خود هدف دارند افرادی سالم، خوش اخلاق و خوش برخورد هستند.

: برای رسیدن به هدف به خدا توکل کنید و از او کمک بخواهید. و اهداف خود را روی کاغذ بنویسید؛ نوشتن هدف باعث روشن شدن آن می شود. : هدف خود را به صورت جمله ی مثبت بیان کنید. و برای هدف خود ارزش قائل شوید. و زمان کافی برای رسیدن به هدف در نظر بگیرید. : برای دست یابی به هدف از سستی و تنبلی پرهیز کنید. : هدفتان را با توجه به توانایی ها و امکانات خود انتخاب کنید. و راه های دست یابی به هدف را یادداشت کنید و بهترین راه را از میان آنها انتخاب کنید.

 عزت نفس

تعریف عزت نفس

به میزان ارزش و احترامی که برای خود و شخصیت خود قائل هستیم عزت

نفس می گویند که از احساسات، طرز تفکر و تجربیات خودمان در طول زندگی بدست می آوریم.

عزت نفس  خانوادگی

 نوع رابطه ی فرد با پدر، مادر، خواهر، برادر و سایر اعضای خانواده و این که تا چه اندازه آن ها او را قبول دارند، عزت نفس خانوادگی او را تعیین می کند.

عزت نفس  اجتماعی

عزت نفس اجتماعی در ارتباط با افراد جامعه و این که اطرافیان و افراد جامعه تا چه حد رفتار او را قبول دارند، شکل می گیرد.

فواید عزت نفس

 با عزت نفس سلامتی روح و روان آدمی تأمین می شود؛ بنابراین همه ی افراد نیازمند عزت نفس هستند. : عزت نفس موجب می شود که فرد به خود و اطرافیان خود اعتماد نموده و تمام تلاش خود را برای انجام مسئولیت ها و حل مشکلات زندگی به کار گیرد. : افرادی که عزت نفس بالایی دارند از استعداد و خلاقیت خوبی برخوردار هستند و به راحتی تحت تأثیر عوامل محیطی قرار نمی گیرند. : فردی که عزت نفس بالایی دارد مستقل عمل می کند و به پیشرفت هایش افتخار می کند. و کسانی که عزت نفس بالایی دارند برای خود ارزش قائل هستند، بنابراین از اعمال زشت و ناشایست دوری می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هفت =