Take a fresh look at your lifestyle.

همه چیز در مورد رنگ نارنجی

50

همانطور که گفته شد نارنجی رنگ شادی، فعالیت و تکامل است. نارنجی روح و زندگی را به اتاق های شما هدیه میدهد. نارنجی در کنار رنگ زرد جلوه متفاوتی را بوجود می آورد که البته این جلوه نمایی به چگونگی تابش نور روی این

ترکیب نیز بستگی دارد.

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز سبب افزایش اشتها می گردد و از این رو برای آشپزخانه رنگی مناسب است و می تواند برای آشپز بسیار الهام بخش و انرژی زا باشد. برای داشتن این رنگ زیبا در آشپزخانه خود می توانید آن را همراه با کابینت های چوبی روشن یا رنگ چوب و کفپوش تیره بکار ببرید که در این صورت جلوه ای چشم نواز به آشپزخانه خود میدهید.

نارنجی از جمله رنگ های مناسب برای اتاق غذاخوری می باشد زیرا همانطور که گفته شد اشتها آور است و از این توانایی برخوردار است که محیطی صمیمی و راحت را بوجود آورد بطوری که اعضای خانواده از صرف غذا در کنار هم لذت ببرند.

نارنجی می تواند گرمابخش اتاق نشیمن نیز باشد. وجود این رنگ در اتاق نشیمن سبب می شود زمینه برای گفتگوهای دوستانه در محیطی صمیمی فراهم گردد. برای داشتن یک جلوه مدرن در اتاق نشیمن توصیه می کنیم برای دیوارها از نارنجی ملایم استفاده کنید و با قرار دادن کاناپه طوسی رنگ و راحتیهای سفید رنگ از جنس چرم به اتاق عمق و ژرفا ببخشید.

وجود رنگ نارنجی در قسمت ورودی و هال به منزله استقبال با آغوشی باز از میهمانان است.

اما نکته اینجاست که بهتر است کل دیوارهای هال را با رنگ. نارنجی رنگ آمیزی نکنید بلکه از گل های نارنجی رنگ و یا یک گلدان بزرگ ب رنگ نارنجی استفاده کنید تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز برای اتاق خواب و سرویسهای بهداشتی توصیه نمی شود. اما اگر میخواهید از نشاط آور بودن این رنگ در این دو قسمت خانه نیز بهره مند شوید، توصیه میکنیم به مقدار خیلی کم و از طیف های ما بم نارنجی استفاده نمائید. برای مثال قرار دادن یک یا دو کوسن با رنگ نارنجی ملایم در اتاق خواب کافیست.

نارنجی در هارمونی

طبیعت بهترین الگو برای الهام گرفتن در خصوص ترکیب رنگهاست. اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که طبیعت بدون رنگ نارنجی تقریبا ناقص است! و به نوعی به این رنگ نیاز دارد.

نارنجی همواره یادآور فصل زیبای پاییز است. یک جنگل پاییزی را در ذهن مجسم کنید، می بینید که چگونه نارنجی در کنار زرد روشن، و قهوه ای فندقی جلوه بی بدیلی را خلق می کند. این سه رنگ به زیبایی کنار هم می نشینند و نه تنها در طبیعت بلکه در خانه شما نیز می توانند زیبایی بیافرینند.

هنگام طلوع و غروب خورشید به آسمان نگاه کنید، در می یابید که آبی و نارنجی چه ترکیب چشم نواز و لطیفی را بوجود می آورند. این دو رنگ نیز در طیف های مختلف به زیبایی کنار هم قرار می گیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 19 =